Blaszane pokrycie dachu – zalety - Blog Grupy Biotop

Blaszane pokrycie dachu – zalety

Blaszane pokrycie dachu – zalety - grafika

Kategoria: Dachy z blachy

Opublikowano: 28 czerwca, 2022

2 minut

Blachodachówki i blachy dachowe to obok dachówek ceramicznych i cementowych oraz gontów bitumicznych najczęściej wybierane sposoby na pokrycie dachu. Rozwiązanie to niesie ze sobą sporo zalet, które docenia wielu inwestorów. Poznaj je wszystkie i przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na pokrycie dachu blachą.

Dachy blaszane – znakomita szczelność

Dachy z blachodachówek lub ciętych na wymiar arkuszy blachy charakteryzują się większą szczelnością niż dachy pokryte dachówkami ceramicznymi lub betonowymi. Pokrycie całej połaci jednym arkuszem blachy lub odpowiednio wyprofilowanymi blachodachówkami znacznie utrudnia wodzie przedostawanie się do głębszych warstw poszycia dachu. Co więcej, szczelność wynika również ze sposobu montażu, który odbywa się przy użyciu fabrycznie profilowanych zamków.

Jakość dachów blaszanych

W kwestii jakości dachy blaszane nie ustępują obecnie dachom pokrytym dachówkami ceramicznymi i cementowymi. Wynika to z procesów, jakie stosują obecnie producenci blachodachówek, które w pierwszej kolejności są cynkowane i lakierowane, a dopiero następnie tłoczone.

Jakość dachu zależy oczywiście także od Ciebie i od tego, jak dbasz o pokrycie. Regularne czyszczenie dachu, usuwanie ognisk rdzy, malowanie i impregnacja każdorazowo wydłużą żywotność pokrycia nawet o kilkanaście lat.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachów z blachy

Dachy blaszane – ekonomiczne rozwiązanie

Na ekonomię blaszanych dachów wpływa kilka czynników.

  • Po pierwsze, tańsza więźba – blachodachówki są wyraźnie lżejsze niż dachówki ceramiczne lub cementowe. Dlatego nie wymagają budowy silnej i wytrzymałej na duży ciężar więźby, której koszty również byłyby znacznie wyższe w porównaniu do kosztów więźby odpowiedniej dla dachów blaszanych.
  • Po drugie, tańszy materiał – same dachówki lub blachy również pozostają materiałem tańszym niż ciężki materiał na pokrycie dachu, tj. dachówki betonowe i ceramiczne. Oczywiście wraz ze wzrostem jakości różnica staje się mniejsza, ale wciąż pozwala taniej wykonać wytrzymały i szczelny dach.
  • Po trzecie, niższy koszt montażu – sposób montażu dachów blaszanych jest znacznie łatwiejszy i mniej czasochłonny. Dlatego poniesiesz niższe koszty montażu przez firmę budowlaną.

Ciesz się estetyką dachów blaszanych

Dachy blaszane charakteryzują się ciekawym wyglądem, który może być dość zróżnicowany. Świetnie prezentują się na dachach o złożonej konstrukcji, jak również na minimalistycznych projektach. Blachodachówki swoim wyglądem przypominają dachówki ceramiczne i cementowe jednak ze względu na charakterystykę materiału i łatwość malowania występują w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, która pozwala inwestorom realizować różne wizje swoich projektów.

Zadbaj o dachy blaszane z Grupą Biotop

Korzystając z naszych usług podniesiesz jakość i wydłużysz żywotność dachów blaszanych na swoim domu lub innym obiekcie. Czyszczenie i malowanie dachów blaszanych podniosą odporność blachy na czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda czy zanieczyszczenia.

Co więcej, koszty regularnej pielęgnacji dachu są nieporównywalnie niższe od ceny, jaką musiałbyś ponieść w przypadku konieczności wymiany pokrycia.

Bezpłatna, niezobowiązująca
szybka wycena

Niezobowiązująco i szybko wycenimy usługę mierząc dach satelitarnie lub na miejscu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Darmowa wycena

Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility