Czy w czasie czyszczenia można uszkodzić dach? - Blog Grupy Biotop

Czy w czasie czyszczenia można uszkodzić dach?

uszkodzenie dachu w czasie czyszczenia

Kategoria: Porady

Opublikowano: 10 września, 2021

Czyszczenie dachu ma na celu nie tylko doprowadzenie do dobrego stanu wizualnego, ale też pozbycie się zabrudzeń, które mogłyby przyczyniać się do pogorszenia jego jakości, np. mchów, grzybów i porostów. Ponadto mycie dachów może być też pierwszym etapem kompleksowej konserwacji dachówek lub blachy, czyli malowania i impregnacji. Czy w czasie tego zabiegu trzeba liczyć się z ewentualnymi uszkodzeniami, będącymi następstwem wykonywanych prac? Już teraz zdradzamy, że nie. Dowiedz się, dlaczego.

Używamy bezpiecznych środków czyszczących

W Grupie Biotop podchodzimy do naszej pracy w pełni profesjonalnie, dlatego dbamy nie tylko o efekty pracy, ale też jej przebieg i zapobiegamy ewentualnym niepożądanym następstwom. Wszystkie środki czyszczące, z których użyciem przeprowadzamy mycie dachów, są skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne, ponieważ przeznaczone są konkretnie do tej czynności. Niezależnie od tego, czy środki mają działanie odtłuszczające, czy ich funkcją jest neutralizacja zarodników mchów i porostów, wszystkie pozostają bezpieczne dla materiałów, którymi pokryty jest dach.

Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników

Jeśli skorzystasz z usług Grupy Biotop, to oddasz swój dach w ręce wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą w jaki sposób obchodzić się dachówkami lub blachami dachowymi. Od samego początku zachowują szczególną ostrożność podczas poruszania się po dachu i robią to w taki sposób, aby dachówki nie mogły zostać uszkodzone. Nasi specjaliści dbają o Twój dach podczas mocowania zabezpieczających uprzęży, oględzin, czyszczenia, a także ewentualnie w czasie kolejnych kroków konserwacji, czyli malowania i impregnacji dachu.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Mycie i czyszczenie dachów

Sprawdzamy stan techniczny dachu

Tak naprawdę największe ryzyko uszkodzenia dachu w czasie czyszczenie niosą… uszkodzenia, które już na nim są. Dlatego przed podjęciem pracy nasi specjaliści dokonują dokładnego przeglądu stanu technicznego Twojego dachu. Szczególną uwagę należy wtedy zwrócić na to, czy na dachu nie ma pękniętych lub poluzowanych dachówek. To przez nie do głębszych warstw poszycia może dostawać się wilgoć i powodować szkody, takie jak np. zawilgocenie i gnicie krokwi czy innych elementów poszycia. W przypadku zlokalizowania uszkodzonych dachówek, są one wymieniane na nowe, przez co wszelkie ryzyko jest niwelowane w zasadzie do zera.

Podsumowanie

Jeśli Twój dach jest w dobrym stanie i został wykonany zgodnie ze wszystkimi standardami obowiązującymi w dekarstwie, to nie ma żadnych przesłanek ku temu, by uległ uszkodzeniu w czasie czyszczenia. Czyszczenie, malowanie i impregnacja dachu z Grupą Biotop to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa.


Sprawdź także artykuły:

Accessibility