Jak poprawić wygląd dachu blaszanego? - Blog Grupy Biotop

Jak poprawić wygląd dachu blaszanego?

Mycie dachu blaszanego

Kategoria: Dachy z blachy

Opublikowano: 19 maja, 2020

2 minut

Zapewne zastanawiasz się czym tak naprawdę jest dach? Po za oczywistym zwieńczeniem konstrukcji domu, pełni jeszcze inne funkcje. Jakie? Przekonaj się sam:

  • Dach chroni i zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi,
  • Stanowi duży walor estetyczny, dopełniający cały projekt budynku.

Dlatego tak ważne jest zachowanie jego nienagannej kondycji. Zapytasz, dlaczego to tak bardzo jest istotne? Dzięki dobrej kondycji dachu, zachowujesz dłużej jego funkcjonalność.

Jak utrzymać dobry stan dachu?

Grupa Biotop ma na to swoje sposoby! Jesteś ciekaw jakie? To przede wszystkim okresowe mycie i malowanie dachów. Czy wiesz, że regularne wykonywanie tych czynności pozwala uchronić przed niszczącym działaniem deszczu, promieni słonecznych i wiatru?

Poznaj sekret prawidłowego wykonania prac porządkowych dachu przez fachowców z Grupy Biotop!

Nie uwierzysz, ale to tylko dwie czynności, które pozwolą Ci na poprawę wyglądu Twojego dachu blaszanego.

  1. Mycie dachu – to działanie niewymagające specjalistycznych umiejętności lub wiedzy. Niezależnie od rodzaju poszycia oraz jego wieku mycie dachu jest zawsze wskazane.
  2. Malowanie dachu z blachy – Malowanie zwiększa efekt odświeżenia dachu. Technika ta sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku dachów blaszanych

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachówki

Malowanie blachodachówki

Jak wykonać mycie dachu? Specjaliści z Biotop radzą

Po pierwsze – Regularne zmywaj zabrudzenia takie jak mchy, porosty, kurz i glony. Zastanawiasz się co to daje? Pozwoli Ci, to na uniknięcie bardziej rozległych prac.

Po drugie – Pamiętaj o zachowaniu pewnych prostych zasad oraz zasad bezpieczeństwa.

Po trzecie – Wykonaj mycie dachu zgodnie z logiką grawitacji  ze szczytu dachu w kierunku na dół. Dzięki temu Twoja praca będzie efektywniejsza. Taki zabieg umożliwi spłynięcie wszystkich powstałych zabrudzeń i osadów.

Po czwarte – chcesz być bardziej dokładny przy myciu dachu? Żaden problem, użyj środków myjących. Ale pamiętaj by używać odpowiednich płynów do danego rodzaju poszycia. Zachowaj szczególną ostrożność przy dachach powlekanych dodatkowymi powłokami. Nie chcesz chyba, by nieadekwatny preparat trwale uszkodził nawierzchnię? Uszkodzona nawierzchnia = brak podstawowych właściwości.

Po piąte – Wszelkie używane środki myjące muszą zostać każdorazowo zmyte sporą ilością wody. Zapobiegnie to osadzaniu się płynu do mycia na powierzchni dachu.

Co powinieneś wiedzieć o malowaniu dachu blaszanego?

Fachowcy z Grupy Biotop radzą, aby przed malowaniem sprawdzić stan naszej blacho dachówki. Jak to zrobić? Zobacz czy na jej powierzchni nie pojawiły się:

  • Odpryski,
  • Pęknięcia,
  • Korozja.

Zauważyłeś, któryś z powyższych problemów? Pamiętaj, aby przed malowaniem dachu koniecznie usunąć wszelkie odstające uszkodzenia. Dzięki temu wyrównasz powierzchnię blachy. W przeciwnym razie, pod farbę w takich miejscach może dostać się powietrze, tworząc pęcherze. Co w tym złego? Zapytasz. Pęcherze, które pękną, przerwą ciągłość warstwy.

Gotowe? To teraz możesz przystąpić do malowania, ale pamiętaj o wcześniejszym umyciu dachu (opisane powyżej).

Na tak przygotowaną blachodachówkę nakładaj minimum dwie warstwy farby. Można zrobić pędzlem, wałkiem malarskim lub innymi tego typu przyrządami.

Nie zapomnij upewnić się, że pierwsza warstwa jest sucha, zanim przystąpisz do nałożenia następnej. Teraz możesz podziwiać nowe oblicze Twojego pięknego domu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Planujesz wykonać malowanie dachu? Zwróć uwagę na warunki atmosferyczne. O ile w przypadku mycia pogoda nie jest zbytnio istotna, to przy malowaniu odgrywa znaczącą rolę. Nasłonecznienie oraz wilgotność nie powinny być zbyt wysokie. Podobnie z temperaturą, która nie może być zbyt niska ani zbyt wysoka.


Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility