Wymiana pokrycia czy pomalowanie dachu? - Blog Grupy Biotop

Wymiana pokrycia czy pomalowanie dachu?

Wymiana czy malowanie pokrycia dachowego?

Kategoria: Porady

Opublikowano: 22 czerwca, 2020

2 minut

Przed wymianą pokrycia dachowego może uchronić regularne dbanie o dachówki lub blachę. Profilaktyka z pewnością będzie kosztowała mniej, a efekty, jakie przyniesie, niczym nie odbiegają od na nowo położonego dachu. Dowiedz się, kiedy musisz wymienić pokrycie, a kiedy uratuje Cię malowanie dachów.

Kiedy musisz wymienić dach?

Jeśli na bieżąco nie kontrolujesz stanu swojego dachu, o konieczności jego wymiany dowiesz się w momencie, kiedy będzie już za późno na działania profilaktyczne. Jeśli dachówki lub blachy są już uszkodzone, wówczas musisz liczyć się z tym, że w idealnym stanie prawdopodobnie nie będą też krokwie lub inne elementy konstrukcji. Niestety koszt wymiany dachu jest bardzo duży, a jeśli konieczność takiego remontu spadnie na Ciebie niespodziewanie, musisz liczyć się ze sporym obciążeniem domowego budżetu.

Malowanie dachu – wydłużenie jego żywotności

Zabiegi konserwujące dach mogą kosztować nawet kilkadziesiąt razy mniej niż całkowita jego wymiana, a efekty jakie przynoszą, są takie same. Czyszczenie, impregnacja i malowanie dachówki co kilka lat wyraźnie poprawią jakość oraz wygląd pokrycia, przedłużając jego żywotność nawet o kilkanaście lat. Jeśli regularnie dbasz o dach swojego domu, konieczność wymiany na pewno Cię nie zaskoczy, a będziesz mógł spokojnie ją zaplanować i odłożyć na ten cel pieniądze.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachu

Jak przebiega konserwacja dachu?

Podczas zabiegów profilaktycznych dach Twojego domu zostanie bardzo szczegółowo obejrzany, a następnie odnowiony w sposób, który zagwarantuje kilka lub nawet kilkanaście kolejnych lat skutecznej ochrony domu.

  • Czyszczenie – w pierwszej kolejności z Twojego dachu zostaną usunięte zabrudzenia. W tym celu używa się myjek wysokociśnieniowych oraz preparatów czyszczących.
  • Następnie nakłada się mocno penetrujący środek neutralizujący zarodniki grzybów, alg, mchu i innych porostów. Dzięki tej impregnacji dach jest odporny na działania czynników biologicznych oraz wilgoci.
  • W kolejnym kroku stosuje się biocyd do farb rozpuszczalnikowych, dzięki któremu powierzchnia staje się mniej podatna na zabrudzenia.
  • Kolejny krok to malowanie metodą hydrodynamiczną. Dzięki agregatom farba nakładana jest równomiernie i nie tworzy zacieków. Ta metoda malowania sprawia, że farba dociera w każdy zakamarek, również na nieregularnej powierzchni, jaką tworzą dachówki. Druga warstwa farby nadaje gładką strukturę i połysk.

Efekty tego procesu to dach zaimpregnowany i odporny na czynniki atmosferyczne oraz biologiczne. W ten sposób żywotność pokrycia może nawet przez kilka lub kilkanaście lat skutecznie chronić elementy konstrukcyjne dachu. Ponadto dach odzyskuje swoje walory estetyczne i poprawia urodę całego budynku.

Bezpłatna, niezobowiązująca
szybka wycena

Niezobowiązująco i szybko wycenimy usługę mierząc dach satelitarnie lub na miejscu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Darmowa wycena

Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility