Malowanie hydrodynamiczne – skuteczna metoda malowania dachu - Blog Grupy Biotop

Malowanie hydrodynamiczne – skuteczna metoda malowania dachu

Malowanie hydrodynamiczne, obraz pistoleta malarskiego przy malowanej dachówce

Kategoria: Farby na dach

Opublikowano: 1 czerwca, 2020

2 minut

Wydawałoby się, że dokładne pokrycie dachu farbą jest bardzo trudne, a to ze względu na spad – niekiedy bardzo stromy – a także nierówną powierzchnię, jaką stanowią dachówki. Malowanie tradycyjnymi metodami mogłoby rzeczywiście nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a już na pewno zajmowałoby zdecydowanie zbyt dużo czasu, przez co byłoby nieopłacalne. Na szczęście możliwe jest malowanie metodą hydrodynamiczną, która gwarantuje dokładne pokrycie i krótki czas pracy.

Na czym polega malowanie hydrodynamiczne?

Malowanie hydrodynamiczne to technika malowania, w której wykorzystuje się agregaty hydrodynamiczne, dzięki którym farba dozowana jest na powierzchnię pod dużym ciśnieniem. Nakładanie farby przebiega poprzez wyrzucanie mikrodrobinek kropelkowych pod wysokim ciśnieniem przez dyszę z niewielkimi otworami. Różnego rodzaju dysze umożliwiają dostosowanie do wielkości powierzchni, a także wybór kąta wyrzucania drobin.

Jak przygotowywana jest farba?

Farba, znajdująca się wewnątrz zbiornika, pod wpływem dużego ciśnienia zostaje rozbita na mikroskopijne kropelki. Po wydostaniu się z dyszy tworzy rodzaj mgły, dzięki czemu duża część rozcieńczalnika odparowuje, co gwarantuje znacznie lepszą przyczepność farby do powierzchni.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachu

Zalety malowania hydrodynamicznego

Omawiany sposób nanoszenia farby niesie ze sobą szereg korzyści jakościowych oraz ekonomicznych.

  • Dokładne pokrycie – mikrokropelki farby wyrzucane z dyszy pod dużym ciśnieniem dostają się w każdy zakamarek malowanej powierzchni. Dlatego malowanie dachówek, których faktura nierzadko jest chropowata, z zastosowaniem zwykłych metod malowania pędzlami lub wałkami, z pewnością nie pozwoli na dokładne pokrycie każdego fragmentu dachu.
  • Dobra przyczepność farby – jak już wspomnieliśmy, po wydostaniu się farby z dyszy tworzy się mgiełka. Dzięki temu drobinki rozcieńczalnika parują, a sama farba zyskuje lepsze właściwości przyczepne.
  • Równomierne pokrycie – warstwa farby nakładana metodą hydrodynamiczną ma równą grubość na całej powierzchni. Dzięki temu nie tworzą się brzydko wyglądające zacieki. Jest to bardzo ważna zaleta malowania za pomocą agregatów, bowiem metoda ta pozwala na pokrywania farbą elementów wymagających zachowania szczególnej estetyki, np. karoserii samochodowej.
  • Oszczędność czasu – hydrodynamiczna metoda malowania pozwala na pokrycie w ciągu jednej minuty nawet 4m2 powierzchni. Takiej wydajności nie gwarantuje żadna inna metoda malowania.

Wszystkie powyższe korzyści składają się na jedną zasadniczą, a mianowicie ekonomię. Oszczędność czasu i mniejsze zużycie farby składają się na fakt, że malowanie z użyciem hydroagregatów jest znacznie tańsze niż metody tradycyjne.

Malowanie dachów metodą hydrodynamiczną

Dzięki skuteczności hydroagregatów do malowania możemy świadczyć swoje usługi malowania dachów w atrakcyjnej cenia oraz gwarancją satysfakcji z osiągniętych efektów. Dzięki temu, że w szybkim czasie wyczyścimy, zaimpregnujemy i pomalujemy Twój dach, odzyska on swoje walory estetyczne, a Ty osiągniesz efekt identyczny z całkowitą wymianą poszycia, jednak w znacznie lepszej cenie.


Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility