) -->

CZYSZCZENIE DACHÓWKI

Żeby zabezpieczyć dachówkę przed zabrudzeniami polecamy stosowane do renowacji zabytków rozpuszczalnikowe impregnaty nano hydrofobowe z dodatkiem biocydów. Tylko takie produkty pozwalają skutecznie zabezpieczyć dach przed porastaniem mchów, alg i grzybów. Impregnaty silikonowe, siloksanowe i wodne nie spełniają naszych wymagań.

Jako profesjonalny wykonawca nie stosujemy wodnych i pseudo-ekologicznych produktów, które cechuje bardzo niska a nawet znikoma wytrzymałość.

Czyszczenie dachówki z ciężkich zabrudzeń

Często bywa, że mechaniczne czyszczenie dachówki nie przynosi pożądanego efektu i niszczy pokrycie dachówki. Wtedy jedyną metodą na usunięcie zanieczyszczeń jest nałożenie na dachówkę chemii aktywnej, która reaguje z trudnymi, twardymi zabrudzeniami typu zacieki z rdzy, ślady sadzy, resztki cementu kleju i pozostałych nieczystości.


Mycie dachówki ceramicznej

Mycie dachówki ceramicznej realizujemy przy pomocy myjek wysokociśnieniowych z odpowiednimi dyszami, przepustowością wody oraz ciśnieniem, tak aby nie uszkodzić mytej dachówki. Dodatkowo do mycia dachówki używamy specjalnej chemii, która zabija głęboko wrośnięte mchy, zabija zarodniki oraz ściąga niechcianą patynę z dachówki. Tak wymytą dachówkę można dodatkowo zabezpieczyć poprzez impregnację

Mycie dachów blaszanych

Mycie dachów wykonujemy przy zastosowaniu najmocniejszych maszyn czyszczących, gdyż w odróżnieniu od dachówki, tutaj siła czyszczenia musi być maksymalna, żeby bez problemu usunąć każde zabrudzenie i dokładnie przygotować dach przed malowaniem. Powierzchnia powinna być czysta i sucha wolna od olejów, smarów, sadzy z komina i rdzy.

Mycie dachówek cementowych

Mycie dachówek cementowych wymaga dużego doświadczenia oraz koncentracji. Nieumiejętne poruszanie się po dachówce, może prowadzić do jej popękania. Mycie dachówek jest delikatnym procesem i żeby przyniosło upragniony efekt czyszczenia musi być wykonane przy zastosowaniu specjalnej chemii do usuwania zabrudzeń typu rdza z okuć blaszanych, sadza i ciemne zacieki, które można usunąć jedynie za pomocą odpowiednich detergentów.


Etapy czyszczenia dachówki i dachów blaszanych:

Etap I Sprawdzenie stanu technicznego poszycia dachowego.

Etap II Nałożenie na dachówkę środka powierzchniowo-czynnego który głęboko penetruje dachówkę i neutralizuje wrośnięte algi, mchy, grzyby i porosty oraz zwalcza powstawanie nowych zarodników wewnątrz dachówki.

Etap III Ściągnięcie zabrudzeń myjkami wysokociśnieniowymi spalinowymi. Ciśnienie w myjkach jest tak dostosowane, aby dachówka nie została naruszona.

Etap IV Wymiana uszkodzonych dachówek – również tych gdzie jest potrzeba ich docięcia np. w koszach. Usługę naprawy dachówek dostajesz w cenie konserwacji!

Etap V Dokładne sprzątanie miejsca pracy.