) -->

CZYSZCZENIE DACHÓWKI

Żeby zabezpieczyć dachówkę przed zabrudzeniami polecamy stosowane do renowacji zabytków rozpuszczalnikowe impregnaty nano hydrofobowe z dodatkiem biocydów. Tylko takie produkty pozwalają skutecznie zabezpieczyć dach przed porastaniem mchów, alg i grzybów. Impregnaty silikonowe, siloksanowe i wodne nie spełniają naszych wymagań.

Jako profesjonalny wykonawca nie stosujemy wodnych i pseudo-ekologicznych produktów, które cechuje bardzo niska a nawet znikoma wytrzymałość.

Czyszczenie dachówki z ciężkich zabrudzeń

Często bywa, że mechaniczne czyszczenie dachówki nie przynosi pożądanego efektu i niszczy pokrycie dachówki. Wtedy jedyną metodą na usunięcie zanieczyszczeń jest nałożenie na dachówkę chemii aktywnej, która reaguje z trudnymi, twardymi zabrudzeniami typu zacieki z rdzy, ślady sadzy, resztki cementu kleju i pozostałych nieczystości.

Mycie dachówki ceramicznej

Mycie dachu z dachówki ceramicznej realizujemy przy pomocy myjek wysokociśnieniowych z odpowiednimi dyszami, przepustowością wody oraz ciśnieniem, tak aby nie uszkodzić mytej dachówki. Dodatkowo do mycia dachówki ceramicznej używamy specjalnej chemii, która zabija głęboko wrośnięte mchy, zabija zarodniki oraz ściąga niechcianą patynę z dachówki. Tak wymytą dachówkę można dodatkowo zabezpieczyć poprzez impregnację

Mycie dachów blaszanych

Mycie dachów z blachy wykonujemy przy zastosowaniu najmocniejszych maszyn czyszczących, gdyż w odróżnieniu od dachówki, tutaj siła czyszczenia musi być maksymalna, żeby bez problemu usunąć każde zabrudzenie i dokładnie przygotować dach przed malowaniem. Powierzchnia powinna być czysta i sucha wolna od olejów, smarów, sadzy z komina i rdzy.

Mycie dachówek cementowych

Mycie dachów z dachówek cementowych wymaga dużego doświadczenia oraz koncentracji. Nieumiejętne poruszanie się po betonowej dachówce, może prowadzić do jej popękania. Mycie dachówek jest delikatnym procesem i żeby przyniosło upragniony efekt czyszczenia musi być wykonane przy zastosowaniu specjalnej chemii do usuwania zabrudzeń typu rdza z okuć blaszanych, sadza i ciemne zacieki, które można usunąć jedynie za pomocą odpowiednich detergentów.


Etapy czyszczenia dachówki betonowej, ceramicznej i dachów blaszanych:

Etap I Sprawdzenie stanu technicznego poszycia dachowego.

Etap II Nałożenie na dachówkę środka powierzchniowo-czynnego który głęboko penetruje dachówkę i neutralizuje wrośnięte algi, mchy, grzyby i porosty oraz zwalcza powstawanie nowych zarodników wewnątrz dachówki.

Etap III Ściągnięcie zabrudzeń myjkami wysokociśnieniowymi spalinowymi. Ciśnienie w myjkach jest tak dostosowane, aby dachówka nie została naruszona.

Etap IV Wymiana uszkodzonych dachówek – również tych gdzie jest potrzeba ich docięcia np. w koszach. Usługę naprawy dachówek dostajesz w cenie konserwacji!

Etap V Dokładne sprzątanie miejsca pracy.