) -->

NANO IMPREGNACJA HYDROFOBOWA


DACHÓWKI BETONOWEJ I CERAMICZNEJ

Wiosna oraz jesień to okresy, które w sposób szczególny wystawiają na próbę czasu dachy naszych domów. Zmienna pogoda sprawia, że już po kilku latach ciężko utrzymać dachówkę w dobrym stanie.

Cechą charakterystyczną dachówki jest jej porowatość. Mikro pory sprawiają, że materiał wchłania wilgoć. Dodatkowym problemem jest przenikanie wraz z wilgocią zanieczyszczeń takich jak sadze, pyły, spaliny, które pozostają w strukturze pokrycia dachowego. Szereg tych czynników połączonych ze zmiennymi temperaturami, opadami deszczu i śniegu ma niekorzystny wpływ na kondycje dachówki.

Bardzo często mamy do czynienia z zazielenieniem, które wynika z rozwoju niepożądanych żywych organizmów takich jak mchy, porosty, grzyby. Za sprawą promieniowania UV, kolor pokrycia staje się z czasem bledszy a zabrudzenia bardzo widoczne.

Korzystny wpływ impregnacji

Zalecane okresowe czyszczenie oraz zabezpieczenie dachówki specjalistycznym impregnatem niesie ze sobą szereg korzyści, przedłużających dobrą kondycję pokrycia dachowego na wiele lat.

Zaimpregnowana dachówka nabiera silnych właściwości hydrofobowych, dzięki czemu odpycha wodę, znacząco zmniejszając stopień nasiąkliwości i gromadzenia zanieczyszczeń.

Plusy zaimpregnowanej powierzchni:

  • zabezpieczona hydrofobowo ( silnie odpycha wodę) nie blokując oddychalności materiału
  • ma zwiększoną mrozoodporność
  • odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu kolor pokrycia jest chroniony przed blaknięciem
  • łatwiejsza do ewentualnego wyczyszczenia
  • mniej narażona na zabrudzenie i powstawanie zacieków, wykwitów
  • ogranicza rozwój mchów, grzybów, porostów poprzez zmniejszoną chłonność wody do 1%
  • zaimpregnowany dach wygląda jak nowy i nadaje trwały połysk na ponad 10 lat
  • neutralizuje porastanie mchami, glonami poprzez aktywne działanie biocydu

Etap I Czyszczenie dachówki pod odpowiednim ciśnieniem wraz z dodatkiem detergentu, który częściowo neutralizuje powierzchowne zabrudzenia w tym mchy, algi, grzyby, porostów.

Etap II Położenie na dachówkę odpowiedniego środka powierzchniowo-czynnego który głęboko penetruje dachówkę i neutralizuje wrośnięte algi, mchy, grzyby i porosty oraz zwalcza powstawanie nowych zarodników wewnątrz dachówki.

Etap III Sprawdzenie i wymiana uszkodzonych dachówek oraz uszczelnianie dachu masą klejącą w kolorze dachówki.

Etap IV Dwukrotna Impregnacja dachówki metodą mokre na mokre.

Cena kompleksowej usługi w tym uwzględnione: mycie, czyszczenie, odgrzybianie oraz dwukrotna impregnacja dachówki to 18,5-23 zł netto m2 w zależności od zastosowanych materiałów (budynki mieszkaniowe obowiązuje vat 8% a firmy 23%). Cena dotyczy kompleksowej usługi wraz z materiałami. Każdy dach wyceniany jest indywidualnie e-mailowo lub telefonicznie pod numerem 510-333-101