Czy warto pomalować dach przed fotowoltaiką? - Blog Grupy Biotop
Czy warto pomalować dach przed fotowoltaiką?
< wszystkie artykuły

Czy warto pomalować dach przed fotowoltaiką?

Kategoria: Porady
Tagi:

Opublikowano: 28 maja, 2020

2 minut
Oceń ten post

Z roku na rok ceny za prąd elektryczny wzrastają, dlatego też coraz częstszym widokiem są zamontowane panele słoneczne na dachach budynków. Więcej ludzi też decyduje się zastosować rozwiązanie fotowoltaiczne w swoich domostwach. Mimo, że koszt tego przedsięwzięcia jest wysoki, to istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na tę inwestycję w kwocie do 40%. Dzięki temu każdy może mieć swoją małą elektrownię.

Fotowoltaika – co to jest?

Ciągle słyszysz, że kolejna znana Ci osoba zdecydowała się na rozwiązanie fotowoltaiczne, ale nie wiesz, co to jest? Zadajesz sobie także pytanie, po co komu to?

Ta z pozoru trudna nazwa jak fotowoltaika to nic innego jak dziedzina nauki i techniki. Zajmuje się ona przemianą światła słonecznego na energię elektryczną. Dzięki niej możliwe jest domowe wytwarzanie prądu elektrycznego z naturalnego i nieskończonego zasobu, jakim jest słońce. Przed założeniem paneli fotowoltaicznych dobrze by było zabezpieczyć dach w odpowiedni sposób.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Tak. Założone panele służą bardzo dobrze do 25 lat, więc koszt założenia się zwróci. Ponadto w ciągu kilku lat od zamontowania ich na dachu zauważysz znaczącą różnicę w rachunkach za prąd elektryczny. Dodatkowo jest to odnawialne źródło energii, potrzebujesz tylko słońca, do poprawnego działania. Korzystając z paneli fotowoltaicznych wpływasz także pozytywnie na środowisko.

Na czym polega malowanie dachu?

Nie od dziś wiadomo, że nawet nasz dom ma warstwę ochronną. Taką powłoką jest dach, który chroni budowlę przed różnymi zagrożeniami. Jednak samo poszycie dachowe narażone jest na różne czynniki. Mogą one uszkodzić powierzchnię. Między innymi dlatego wykonuje się malowanie dachów. Jest to świetny sposób na odświeżenie i przywrócenie dawnego blasku połaci.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachu

6 powodów, dlaczego warto wykonać malowanie dachu przed fotowoltaiką:

  1. Malowanie dachu jest szybką oraz tanią czynnością. Ponadto nie wymaga ona skomplikowanej metody działania. Dzięki temu możesz uniknąć problemów w przyszłości.
  2. Odpowiednio dobrze zabezpieczony dach, będzie służył na lata. Nie trzeba będzie wykonywa tej czynności ponownie w najbliższej przyszłości.
  3. Dzięki malowaniu dachu, zyskujesz pewność, że poszycie dachowe nie zacznie się psuć po założeniu paneli fotowoltaicznych. A nie chcesz chyba ponieść dużych kosztów związanych z zdemontowaniem? Potem ponowna instalacja baterii słonecznych także swoje kosztuje.
  4. Malowanie dachu nadaje świeżości w jego wyglądzie. Dzięki temu założone panele fotowoltaiczne będą wyglądać estetycznie. W końcu to technologia na najwyższym poziomie. A niepomalowany dach będzie wyglądać bardzo nieprofesjonalnie.
  5. Malowanie zabezpiecza przed powstaniem mchu czy bakterii na naszym dachu. Wpływa też na jego wytrzymałość. Zabezpiecza także przed szkodliwym działaniem korozji i ataków pleśni.
  6. Dbając o odpowiednie zabezpieczenie Twojego dachu nie tylko staje się on wytrzymalszy czy bardziej estetyczny, ale także chronisz swoich bliskich. Panele fotowoltaiczne dzięki temu będą bardziej stabilne.

Podsumowując

Malując dach zyskujesz bardzo dużo – od zabezpieczenia go po wysoki wygląd estetyczny. Dzięki temu ludzie nie będą mogli oderwać oczu od paneli i dachu.

Dach z panelami fotowoltaicznymi

Panele fotowoltaiczne na dachu

Dach z fotowoltaiką

tak to wygląda gdy nie pomaluje się dachu przed założeniem paneli

Bezpłatna, niezobowiązująca
szybka wycena

Niezobowiązująco i szybko wycenimy usługę mierząc dach satelitarnie lub na miejscu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Darmowa wycena

Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *