Firma Biotop nagrodzona na targach dekarskich! [WIDEO] - Blog Grupy Biotop
Firma Biotop nagrodzona na targach dekarskich! [WIDEO]
< wszystkie artykuły

Firma Biotop nagrodzona na targach dekarskich! [WIDEO]

Kategoria: Porady

Opublikowano: 31 stycznia, 2024

2 minut
5/5 - (1 głosów)

Miło nam poinformować, że nasza firma została doceniona na III Kongresie i Targach Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2024. Założyciel firmy Mikołaj Wincenciak, odebrał nagrodę w kategorii innowacje, za system powłokowy Royal. 

Uroczysta gala odbyła się 13 stycznia 2024 roku. Była ona zwieńczeniem wysiłków, jakie przez ostatni rok a nawet lata podejmowali przedstawiciele firm związanych z branżą dekarską, blacharską i ciesielską, by mogła się ona rozwijać i działać jeszcze prężniej. Nagrody przyznano w kilku kategoriach, związanych z odkryciem nowatorskich rozwiązań w zakresie pokryć dachowych i akcesoriów, jak również z profesjonalną prezentacją stoisk. 

Wyróżnienia w kategorii innowacje otrzymali między innymi: firma FAKRO za FPP-X preSelect MAX P50 APMX GreenView oraz Budmat Bogdan Więcek za Kwadratowy Stalowy System Rynnowy Flamingo iQ. Nasza firma natomiast została doceniona za system powłokowy ROYAL.


System ten powstał na bazie prac badawczych, prowadzonych we współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz (Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach). Przez ponad 2 lata (2021-2023) zespół specjalistów, pracował nad doskonaleniem receptury produktów. System powłokowy ROYAL przeszedł liczne testy i badania dotyczące gęstości, lepkości, przyczepności powłok, giętkości, odporności na uderzenia, zmienne temperatury, wodę, czynniki atmosferyczne i wiele innych. Spełnia on wszystkie normy i obecnie jest w trakcie procedowania patentowego.

Farba Royal to seria innowacyjnych produktów, która poprawia jakość i wydajność malowania: dachów blaszanych, dachówek betonowych, ceramicznych, gontów bitumicznych jak i innych. Wyróżnia się trwałością koloru, na poziomie co najmniej 20 lat oraz szeroką paletą kolorów zgodnych z wzornikiem RAL, co daje klientom możliwość dostosowania wyglądu dachu do swoich preferencji.

Farba Royal przyczynia się również do redukcji emisji lotnych związków organicznych (LZO) do atmosfery. Tradycyjne farby wymagają rozcieńczania rozpuszczalnikami, co generuje szkodliwe emisje. Farba Royal eliminuje potrzebę stosowania rozpuszczalników dzięki unikalnej technologii podgrzewania, co jest korzystne dla środowiska i zdrowia publicznego. Zarówno system powłokowy Royal, jak i technika jego nakładania sprawiają, że dachy zyskują piękny estetyczny wygląd, trwałość i ochronę.

Bardzo cieszymy się z tej nagrody, jest to dla nas zwieńczenie kilku lat starań, włożonych w stworzenie ROYAL’a. Jest to sukces wszystkich, którzy pracowali nad tymi produktami. Dziękujemy! – mówił Mikołaj Wincenciak, założyciel firmy, podczas odbierania nagrody.

Cieszymy się, że możemy być partnerem dla największych firm związanych z pokryciami dachowymi w Polsce. Budujemy naszą markę od ponad 17 lat, ciągle staramy się uczyć i rozwijać, po to by zapewnić Wam usługi na najwyższym poziomie. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nie ustawać w staraniach!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *