Dach Forum 2024: przełomowe rozwiązania i mistrzowskie pokazy pod jednym dachem! [WIDEO] - Blog Grupy Biotop
Dach Forum 2024: przełomowe rozwiązania i mistrzowskie pokazy pod jednym dachem! [WIDEO]
< wszystkie artykuły

Dach Forum 2024: przełomowe rozwiązania i mistrzowskie pokazy pod jednym dachem! [WIDEO]

Kategoria: Porady

Opublikowano: 1 lutego, 2024

3 minut
5/5 - (1 głosów)

Myślisz, że dachy to nudny temat, interesujący tylko nielicznych? Że ciesielstwo i dekarstwo to zawody na wymarciu? Nic bardziej mylnego! Dwudniowy Kongres i Targi Dach Forum, jak co roku, niszczą te stereotypy, udowadniając, że branża pokryć dachowych, ma w sobie więcej życia niż niejeden serial. 

Kielce – stolica innowacji. 

Tegoroczna, III edycja Kongresu Dach Forum, która odbyła się w Targach Kielce, rozpoczęła się z prawdziwym rozmachem! Uroczyste podniesienie wiechy zainaugurowało wydarzenie, które zgromadziło tysiące fachowców. Od 12 do 13 stycznia uczestnicy tego wydarzenia mogli podziwiać setki produktów związanych z konstrukcją dachów, a także zapoznać się z ofertą ponad 150 wystawców z 8 krajów. 

  • Mamy największe w Polsce spotkanie braci dachowej i wydaje mi się, że największe także w tej części Europy. Jestem dumny, że blacharze, dekarze i cieśle potrafili się tak zjednoczyć i kongres Dach Forum powstał. Kiedy zaczynaliśmy pracę nad tym wydarzeniem, dwa lata temu, nawet nie śniło mi się, że coś takiego uda się stworzyć. (…) Dziękuję Wam wszystkim.mówił podczas oficjalnego otwarcia Michał Sadko, współorganizator Targów Dach Forum, Akademia Ciesielstwa

Przestrzeń pięciu kieleckich hal, stała się polem wymiany fachowej wiedzy, szczególnie podczas wystąpień i prelekcji. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Cechu Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha wprowadzili słuchających w specyfikę rzemiosła. Jakub Bogacz z firmy VELUX odpowiedział na pytanie, dlaczego dwa okna są lepsze niż jedno, natomiast inż. Dariusz Nowicki skupił się w swoim wystąpieniu na kominie – jego wykonywaniu i typowych błędach popełnianych w tym zakresie. To tylko kilka przykładów, wystąpienia trwały przez dwa dni, a zakres ich tematyki był znacznie szerszy. Eksperci z różnych firm dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając tematy od historycznych reprodukcji projektów blacharsko-dekarskich po nowe systemy i technologie.

Wymiana dachów – przełomowe rozwiązania dla branży. 

17 premierowych produktów zaprezentowanych przez 13 firm pokazało, jak dynamicznie rozwija się branża. Firma Creaton wprowadziła innowacyjne membrany dachowe Black, Vario i Kioto. ElectroTile pokazała nowe wersje kolorystyczne dachówek solarnych. Firma Blachotrapez zorganizowała premierę systemu rynny kwadratowej STAL KROP, a Budmat zaprezentował nowe oferty w zakresie dachów modułowych. Innowacje obejmowały także technologie, takie jak bezinwazyjny montaż fotowoltaiki od Widopan, czy precyzyjne pomiary dachów przez Lotom Dronem ze Śląska

Przełomowe rozwiązania dla branży zostały docenione podczas uroczystej gali. Przedstawiciele firm odebrali nagrody między innymi w kategoriach: pokrycia dachowe i akcesoria, ekologia, atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska oraz innowacja. W ostatniej kategorii również nasza firma została nagrodzona, więcej o tym przeczytasz tutaj:

Arena konkursowa – widowiskowe zmagania mistrzów.

Zjawiskowa arena, studio komentatorskie oraz transmisja na żywo sprawiły, że Dach Forum stał się prawdziwym widowiskiem na najwyższym poziomie. W Strefie Rzemiosła najwybitniejsi dekarze, blacharze i cieśle prezentowali swoje niezrównane umiejętności. Jak co roku odbył się także konkurs Dach Masters 2024. Pierwszego dnia targów do rywalizacji przystąpili dekarze biorący udział w konkursie Mistrz Dekarstwa, organizowanym przez sponsora strategicznego – firmę Blachotrapez. Po raz pierwszy w historii, finałowa rozgrywka odbyła się właśnie podczas targów Dach Forum, a zwycięzca – Piotr Dela, wrócił do domu praktycznym i funkcjonalnym Pick-upem ISUZU D-Max. 

Nowością było także zaprezentowanie szesnastu Wojewódzkich Mistrzów Dekarstwa, do których trafiły nagrody o łącznej wartości 160 tysięcy złotych! Zwycięzcy zostali wybrani także w kategorii CIESIELSTWO i zostali nimi  Kacper Wachnicki i Szymon Wachnicki. Drugie miejsce zajęli Janusz Królak i Marcin Ruszpel, zaś trzecie Michał Jakubowski i Jacek Mikołajczyk!

Coś dla ciała.

“Przyprawą potrawy jest głód.’’ – wysiłek, emocje i dużo chodzenia, niewątpliwie sprawiły, że strefa gastronomiczna była obleganym miejscem. Jednak i na tym polu kongres Dach Forum nie zawiódł. Jedzenie było bardzo smaczne, zarówno w restauracji, jak i na stoiskach. Wystawcy zadbali o to by nikt nie chodził z pustym żołądkiem – cukierki, ciasta, rozmaite przekąski – to tylko kilka przykładów, które można by mnożyć. Jednak nie samym jedzeniem człowiek żyje, ważna jest także uroda. Tak, dobrze przeczytałeś – uroda! W jednej z hal zorganizowano strefę specjalnie dla kobiet, gdzie panie mogły odetchnąć od dachówek czy trocin i w  spokoju przetestować kosmetyki czy porozmawiać o trendach w zakresie pielęgnacji skóry.  Dzieci w tym czasie korzystały z ogromnej strefy zabaw, w której znalazły się zjeżdżalnie, baseny z kulkami i pełne kosze zabawek. Nad ich bezpieczeństwem czuwali animatorzy, którzy malowali twarze, doczepiali kolorowe włosy czy organizowali konkursy plastyczne. 

Biotop – siła i partnerstwo.

Równie emocjonujące konkursy rozgrywały się wśród mężczyzn. Na stoisku firmy Biotop można było sprawdzić przede wszystkim swoją siłę fizyczną, ale także psychiczną – podczas podnoszenia puszki z farbą o wadze 17 kg, na czas. Tak o naszym konkursie mówili uczestnicy:

  • Każdy próbuje jak największy czas uzyskać, to jest bardzo ciężkie. Wydaje się, że to jest tylko 17 kilogramów, ale po minucie trzymania, wydaje się jakby to było 100 kilogramów. Najważniejsza nie jest siła, ale siła woli i głowa.
  • Nie było łatwo, ale udało się wytrzymać około 3 minuty. Jestem z siebie dumny. Poza tym było słychać doping publiczności, atmosfera jest wspaniała – więc to pomagało. 

Stoisko naszej firmy, przez dwa dni odwiedzali dekarze, partnerzy biznesowi, a także osoby, które chciały dowiedzieć się na czym polega nasza praca. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja z pomalowanymi dachówkami, po których spływała woda. Tych nieco starszych przyciągały nasze manekiny wyposażone w profesjonalne stroje i pistolety do malowania, a także agregat malarski. Udało nam się przeprowadzić wiele ciekawych rozmów, tych poważnych i mniej. Wszystkie natomiast dały nam dużo nowej wiedzy, radości i motywację do dalszego rozwoju. Dziękujemy za każdą z nich! Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo, dzięki któremu na własne oczy będziesz mógł zobaczyć, że Dach Forum, to wydarzenie, na którym w przyszłym roku – nie może Cię zabraknąć! 

Jeden komentarz

  1. Dekarz z Podlasia pisze:

    Byłem i widziałem Państwa. Świetne stoisko i obsługa. Filmy zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.

    Pozdrawiam Dekarz z Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *