Dlaczego nie opłaca się oszczędzać na dachu? - Blog Grupy Biotop
Dlaczego nie opłaca się oszczędzać na dachu?
< wszystkie artykuły

Dlaczego nie opłaca się oszczędzać na dachu?

Kategoria: Porady

Opublikowano: 29 kwietnia, 2022

2 minut
5/5 - (1 głosów)

Szalejąca w ostatnim czasie inflacja oraz trudności w dostępie do materiałów budowlanych skłaniają wielu inwestorów do szukania oszczędności. Te nie zawsze się opłacają, szczególnie jeśli chodzi o tak newralgiczny element nieruchomości jak dach. Dowiedz się, dlaczego dach jest ostatnią rzeczą, na której warto oszczędzać przy budowie domu.

Solidny dach to oszczędność w przyszłości

Eksperci od budownictwa są zgodni, że w pełni profesjonalnie położony dach, który powstał z najlepszych jakościowo materiałów, pozwala w przyszłości oszczędzać nawet 30% na ogrzewaniu budynku. Nie ulega bowiem wątpliwości, że dach nie tylko zabezpiecza wnętrze budynku przed wilgocią i innymi zjawiskami atmosferycznymi, ale również odpowiada za izolację termiczną. Niższe koszty ogrzewania będą miały duże znaczenie dla domowego budżetu. Co więcej – solidny i wykonany z dobrej jakości materiałów dach sam nie będzie wymagał remontu lub wymiany przez znacznie dłuższy czas niż dach, na którym oszczędzano.

Jak szukamy oszczędności na dachu?

W poszukiwaniu oszczędności przy budowie dachu inwestorzy najczęściej decydują się na dwie opcje. Pierwszą z nich jest pominięcie wstępnej izolacji dachu przed jego przykryciem. Zwykle ma to być rozwiązanie tymczasowe, a stosują je osoby, które planują zamieszkać na parterze i dopiero z czasem wykańczać kolejne kondygnacje domu. Po drugie, oszczędności można szukać w stosowaniu tańszych i gorszych jakościowo materiałów, w szczególności izolacyjnych, ale również materiałów pokrycia, takich jak dachówki, blachodachówki czy blachy.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachu

Dlaczego te oszczędności są tylko pozorne?

Odpowiedź przyniesie już pierwszy sezon grzewczy, kiedy to rachunki za ogrzewanie okażą się znacznie wyższe od przewidywanych. Druga kwestia to szybko obniżająca się jakość pokrycia. Na tanim dachu mogą pojawiać się nieszczelności, a to grozi nie tylko remontem, ale wręcz koniecznością całkowitej wymiany dachu.

Co zyskujesz, nie oszczędzając na dachu?

Położenie dachu wykonanego z dobrej jakości materiałów i zastosowanie materiałów izolacyjnych to nie tylko niższe rachunki za energię w sezonie grzewczym i trwalsze pokrycie. Wykorzystanie dobrych produktów pozwoli Ci w przyszłości w pełni świadomie planować wydatki, związane z zabezpieczaniem dachu i przywracaniem mu pierwotnych właściwości ochronnych.

Mamy na myśli oczywiście czyszczenie dachów i malowanie ich ochronnymi farbami. Nasi czytelnicy i klienci doskonale wiedzą o tym, że malowanie dachu odpowiednimi farbami może zapewnić właściwą ochronę dachówkom i blachom nawet kilkanaście kolejnych lat.

Dzięki temu masz większą kontrolę nad tym, kiedy i jaką kwotę zainwestować w przedłużenie żywotności dachu. Niskiej jakości pokrycie niestety może stracić swoje właściwości w najmniej spodziewanym momencie, a wtedy staniesz przed koniecznością wyłożenia bardzo dużej kwoty na poważny remont lub całkowitą wymianę dachu.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Czyszczenie i mycie dachów

Nie oszczędzaj na dachu i dbaj o niego z Grupą Biotop

Usługi czyszczenia i malowania dachów z Grupą Biotop to sposób na zachowanie właściwości ochronnych dachu nawet przez kilkadziesiąt długich lat. Co więcej, zapłacisz za to znacznie mniej, niż kiedy przyszłoby Ci remontować lub wymieniać dach.

Bezpłatna, niezobowiązująca
szybka wycena

Niezobowiązująco i szybko wycenimy usługę mierząc dach satelitarnie lub na miejscu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Darmowa wycena

Sprawdź także artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *