Ile kosztuje malowanie dachu w 2024? Cennik malowania dachówki za m2 i za całość. - Blog Grupy Biotop
Ile kosztuje malowanie dachu w 2024? Cennik malowania dachówki za m2 i za całość.
< wszystkie artykuły

Ile kosztuje malowanie dachu w 2024? Cennik malowania dachówki za m2 i za całość.

Kategoria: Porady

Opublikowano: 6 grudnia, 2023

20 minut
5/5 - (1 głosów)

Kiedy rozważasz malowanie dachu w 2024 roku, jedno z pierwszych pytań, które przychodzi na myśl, to koszt. Wiele osób zadaje pytanie: “Ile kosztuje malowanie dachu pokrytego dachówką za metr kwadratowy?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna.

Cena malowania dachu ‒ co na nią wpływa?

Cena malowania dachu za metr kwadratowy nie musi być zagadką, pod warunkiem posiadania podstawowej wiedzy o specyfice dachu. Ważne jest, aby znać typ pokrycia dachowego, jego obecny stan i całkowitą powierzchnię, a także rodzaj przewidzianej  farby którą chcemy zastosować  oraz jej przewidywaną grubość. Zanim zdecydujesz się na wybranie wykonawcy, dowiedz się jaka jest powierzchnia Twojego dachu. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której wykonawca, próbując przyciągnąć klientów zaniżoną ceną za metr kwadratowy, po podpisaniu umowy twierdzi, że powierzchnia dachu jest o wiele większa, co prowadzi do niespodziewanego wzrostu kosztów.

Koszt malowania dachu z dachówki ‒ indywidualna wycena

Malowanie dachu to specyficzna praca, która znacząco różni się od innych rodzajów prac budowlanych, takich jak wykonanie tynków, wylewek czy malowanie ścian wewnętrznych. Nie jest możliwe dokonywanie bezpośrednich porównań cenowych, tak jak w przypadku identycznych produktów oferowanych przez różnych sprzedawców na platformach aukcyjnych. Każda praca przy malowaniu dachu jest unikalna i wymaga indywidualnej, szczegółowej wyceny, uwzględniającej wiele zmiennych, takich jak rozmiar i rodzaj dachu, użyte materiały czy specyfika lokalizacji.

W dalszej części artykułu przedstawiamy przykładowe średnie ceny malowania dachu dla różnych województw, oparte na przykładzie standardowego domu katalogowego o powierzchni 200 m². Do analizy wykorzystujemy standardowe farby dostępne w sprzedaży detalicznej. Jednak zanim przejdziemy do szczegółów cenowych, chcemy podkreślić, że każda wycena powinna być traktowana indywidualnie. Z uwagi na rozmaite czynniki wpływające na ostateczny koszt, takie jak :

 1. Wielkość dachu – koszt malowania dachu rośnie wraz z jego powierzchnią. Jednakże, nie jest to wzrost liniowy, bowiem malowanie dużych dachów może wymagać specjalistycznych technik i sprzętu, co wpływa na cenę.

 2. Rodzaj i kolor farby – różne rodzaje farb, od standardowych po specjalistyczne o unikatowych barwach, mają różne ceny. Wysokiej jakości farby rozpuszczalnikowe często są droższe, ale zapewniają lepszą trwałość.

 3. Grubość farby – grubsza warstwa farby wymaga większej ilości materiału, co wpływa na koszty.

 4. Kształt pokrycia dachowego – złożone kształty dachów, takie jak wysoki trapez czy falista dachówka, wymagają więcej pracy i materiału niż proste powierzchnie typu płaska blacha lub płyta warstwowa.

 5. Dostępność budynku i terenu dookoła – trudno dostępne miejsca mogą wymagać specjalnych rusztowań lub technik malowania, co podnosi koszty. W centrach miast konieczne może okazać się nawet stworzenie specjalnych korytarzy dla ruchu pieszego.

 6. Dostęp do wody i prądu – brak podstawowych mediów wymaga dodatkowego wyposażenia w zbiorniki z wodą oraz generatorów prądu co zwiększa koszty.

 7. Lokalizacja – w dużych miastach i niektórych województwach koszty mogą być wyższe z powodu większego popytu i kosztów życia.

 8. Rodzaj pokrycia dachowego – dachówka betonowa, ceramiczna, szkliwiona często jest droższa w malowaniu niż blacha. 

 9. Stopień degradacji pokrycia – uszkodzenia starej powłoki mogą wymagać dodatkowej pracy przed malowaniem.

 10. Liczba popękanych dachówek – wymiana dużej liczby uszkodzonych dachówek to dodatkowy koszt.

 11. Zakres prac – malowanie dodatkowych elementów jak rynny czy śniegołapy zwiększa zakres prac.

 12. Metoda malowania – natryskowe metody pozwalają uzyskać równomierną powłokę

 13. Kąt nachylenia dachu i wysokość budynku – strome dachy oraz te na wielopiętrowych budynkach wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa lub specjalnego sprzętu, takiego jak podnośniki w celu malowania trudno dostępnych miejsc takich jak rynny lub podbitki, co może znacząco zwiększyć koszt usługi.

 14. Metoda kalkulacji – wyceny czasami bazują początkowo na powierzchni krycia podanej przez klienta. Następnie przeprowadzana jest weryfikacja poprzez pomiar na miejscu lub analizę satelitarną. Ważne jest, aby rozróżnić rzeczywiste metry kwadratowe malowanej powierzchni od metrów kwadratowych krycia blachy. Na przykład, jeśli klient deklaruje 100m², a w rzeczywistości jest to 120m², konieczne jest dostosowanie wyceny. Nieuwzględnienie współczynnika pofałdowania blachy również może prowadzić do błędów w interpretacji i kalkulacji kosztów.

 15. Grubość powłoki – to ona decyduje o finalnej jakości i trwałości malowania.

 16. Występowanie łuszczącej się farby – obszary z łuszczącą się farbą wymagają dodatkowych prac przygotowawczych.

 17. Niekorzystna lokalizacja budynku – na przykład w centrum miasta, gdzie trudno o dostęp do terenu prywatnego i potrzebne może być wynajęcie chodnika i jego zabezpieczenie.

 18. Mała powierzchnia dachu – w przypadku bardzo małych dachów koszt za m² może być wyższy, ponieważ stałe koszty pracy i sprzętu są rozłożone na mniejszą powierzchnię.

Podsumowując, cena malowania dachu jest zależna od wielu czynników, począwszy od podstawowych, takich jak rozmiar i rodzaj dachu, a skończywszy na bardziej skomplikowanych, takich jak dostępność terenu czy potrzeba użycia specjalistycznego sprzętu. Przed podjęciem decyzji o malowaniu dachu warto rozważyć wszystkie te aspekty, aby uzyskać najbardziej precyzyjną wycenę.

Przeczytaj więcej o malowaniu dachu krok po kroku w poniższym artykule.

Transparentność w wycenach malowania dachu ‒ klucz do pewności Klienta

W Biotop, naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie naszym klientom pełnego komfortu oraz eliminacja stresu związanego z potencjalnym niedoszacowaniem lub przeszacowaniem kosztów malowania dachu. Cenimy się za transparentność i rzetelność w wycenach, co zapewnia naszym klientom jasność i pewność finansową. Podawanie ceny malowania dachu za metr kwadratowy bez uprzedniego obejrzenia dachu, choćby satelitarnego, to jak określanie wartości samochodu bez znajomości jego marki, rocznika czy stanu technicznego. Dlatego jako profesjonalny wykonawca unikamy tego podejścia, oferując dokładne i precyzyjne wyceny oparte na szczegółowej ocenie stanu dachu.

Czy wyceny są bezpłatne? Odkryj nasze indywidualne podejście!

W Grupie Biotop rozumiemy, że wybór odpowiedniej firmy do malowania dachu to ważna decyzja. Dlatego z radością informujemy, że oferujemy wyceny całkowicie bezpłatne i bez zobowiązań. To właśnie transparentność i szacunek do naszych klientów leżą u podstaw naszej działalności. Nie wymagamy opłat wstępnych ani zaliczek – nasze zaangażowanie w rzetelną współpracę jest niezachwiane.

Wycena usługi malowania dachu – dwa wygodne sposoby

Decydując się na renowację dachu, kluczowym etapem jest dokładna wycena usługi. W Grupie Biotop rozumiemy, że każdy klient ma unikalne potrzeby i preferencje. Dlatego oferujemy dwa wygodne bezpłatne sposoby wyceny, które można dostosować do indywidualnych wymagań:

Szybka Wycena Satelitarna

Zdając sobie sprawę z tego, jak cenny jest czas naszych klientów, oferujemy szybką i wygodną wycenę satelitarną. Proces ten jest prosty: wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, a my, korzystając z zaawansowanych narzędzi satelitarnych, przeprowadzimy orientacyjny pomiar Twojego dachu. Jeśli wolisz, możesz również wypełnić formularz na naszej stronie internetowej, a my skontaktujemy się z Tobą, aby przeprowadzić wycenę. Metoda ta charakteryzuje się szybkością – otrzymasz dokument PDF z orientacyjną ceną malowania dachu dla różnych rodzajów farb.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że dokładność tej wyceny wynosi około 90%. Oznacza to, że faktyczna powierzchnia dachu może nieznacznie różnić się od wstępnego szacunku. aby nasza oferta była jak najbardziej precyzyjna możesz przesłać do nas również zdjęcie budynku. Rozumiemy, że zrobienie zdjęcia dachu może być wyzwaniem. Prosty sposób to użycie telefonu i zrobienie zdjęcia z poziomu gruntu. W przypadku trudności z dostarczeniem zdjęcia, prosimy o przekazanie nam tylko dokładnego adresu.

Bezpłatny i niezobowiązujący pomiar na miejscu

Preferujesz osobiste spotkanie i dokładne omówienie szczegółów dotyczących malowania Twojego dachu? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy zadzwonić do nas na numer 510-333-101 i umówić się na dogodny termin. Możesz także wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej, pozostawiając swój numer telefonu – my wówczas oddzwonimy do Ciebie, aby ustalić wszystkie niezbędne szczegóły. Ta metoda pozwala na bezpośrednie spotkanie z naszymi ekspertami, co gwarantuje dokładne zrozumienie Twoich potrzeb i oczekiwań oraz umożliwia nam dostarczenie najbardziej dopasowanej i precyzyjnej oferty.

Każda z naszych metod wyceny ma swoje unikalne zalety. Pomiar na miejscu oferuje spersonalizowane podejście i precyzyjne dostosowanie oferty do konkretnego dachu, natomiast wycena satelitarna charakteryzuje się szybkością i wygodą, dając klientom szybki ogląd potencjalnych kosztów. 

Co ważne, oferujemy możliwość skorzystania z obu metod. Możesz zdecydować się na wstępną wycenę satelitarną, a następnie dokonać dokładnego pomiaru na miejscu bezpłatnie. To połączenie zapewnia kompleksowe rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę szybkiego szacowania z dokładnością pomiaru bezpośrednio na Twojej posesji.

Bez względu na wybraną opcję nasi klienci mogą liczyć na nasze profesjonalne doradztwo i indywidualne podejście. Naszym celem jest zapewnienie każdemu klientowi najlepszego rozwiązania, dostosowanego do jego unikalnych potrzeb i wymagań dachowych. W Grupie Biotop zawsze stawiamy na najwyższą jakość usług, aby Twój dach służył Ci jak najlepiej przez lata.

Bezpłatna, niezobowiązująca
szybka wycena

Niezobowiązująco i szybko wycenimy usługę mierząc dach satelitarnie lub na miejscu, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Darmowa wycena

Malowanie dachu – czy to się opłaca? Porównanie z wymianą blachy i dachówki

Stojąc przed decyzją o renowacji dachu, wiele osób zastanawia się, czy bardziej opłaca się malowanie istniejącego pokrycia, czy jego kompletna wymiana. Aby rozwiać wątpliwości, przeprowadziliśmy szczegółową analizę kosztów obu opcji, współpracując z doświadczoną firmą dekarską. Analiza ta obejmuje zarówno wymianę dachówki, jak i blachy, na przykładzie konkretnych powierzchni dachów.

Wymiana dachówki betonowej na dachu o powierzchni 290m²:

 • Dachówka podstawowa: 11 600 zł
 • Dachówka krawędziowa: 2 640 zł
 • Dachówka typu gąsior: 2 691 zł
 • Akcesoria dachowe i folia: 8 900 zł
 • Koszt prac z demontażem starej dachówki: 39 000 zł
 • Koszt łączny: 64 831 zł/netto

Malowanie dachówki betonowej – cena (kompleksowa usługa z materiałem):

 • Koszt łączny: 14 500 zł/netto (opcja PREMIUM)

Wymiana blachy trapezowej na dachu o powierzchni 200m²:

 • Blacha średniej klasy: 10 000 zł
 • Obróbki blacharskie: 3 320 zł
 • Demontaż starej blachy: 4 000 zł
 • Krycie nową blachą: 12 000 zł
 • Montaż obróbek blacharskich: 3 320 zł
 • Koszt łączny: 32 640 zł/netto

Malowanie blachy trapezowej – cena (Kompleksowa Usługa z Materiałem):

 • Koszt łączny: 9 000 zł/netto (opcja farb PREMIUM)

Utylizacja i problemy związane z wymianą

W przypadku wymiany dachówki lub blachy istotnym aspektem jest również utylizacja starych materiałów. Koszt i logistyka związane z bezpiecznym usunięciem i utylizacją starych pokryć dachowych mogą znacząco zwiększyć całkowity koszt wymiany, nie wspominając o potencjalnym wpływie na środowisko. Dodatkowo, wymiana dachu często wiąże się z ryzykiem opóźnień i komplikacji, jak na przykład dodatkowe prace konstrukcyjne, które mogą się okazać konieczne po usunięciu starego pokrycia.

Wnioski są jasne: malowanie istniejącego dachu jest znacznie tańszą i bardziej ekologiczną opcją, która oferuje podobne korzyści estetyczne i ochronne co wymiana, ale przy znacznie niższych kosztach i mniejszym obciążeniu środowiska.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty

Malowanie dachówki

Cennik malowania dachów w różnych regionach Polski

[Wyliczenia na podstawie standardowych dachów i farb sklepowych przy założeniu grubości powłoki 80 mikronów po wyschnięciu]

Poniżej przedstawiamy zależne od regiony koszty malowania dachów –  cennik dotyczy standardowych dachów na domach katalogowych typu archon, malowanych standardowymi farbami dostępnymi w sklepach na grubość powłoki 80um, głównie farbami wodnymi, które są proste w aplikacji. Należy jednak pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od specyfiki regionu, dostępności pracowników, trudności wykonania pracy oraz innych lokalnych czynników.

 • Dolnośląskie: Wrocław i okolice – około 40 zł/m². Wrocław, jako dynamicznie rozwijające się miasto, może charakteryzować się wyższymi cenami, podobnie jak inne główne ośrodki miejskie.

 • Kujawsko-Pomorskie: Toruń i Bydgoszcz – średnia cena wynosi 38 zł/m². Region ten charakteryzuje się stabilnym rynkiem pracy.

 • Lubelskie: Lublin i okolice – około 36 zł/m². Ceny są niższe ze względu na mniejsze zaludnienie i niższy popyt.

 • Lubuskie: Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra – około 37 zł/m². Region ten często korzysta z lokalnych specjalistów.

 • Łódzkie: Około 37 zł/m². Przystępne ceny są efektem konkurencyjnego rynku.

 • Małopolskie: Rejon górski – około 40 zł/m². Wysokie i trudne dachy wymagają specjalnych technik, co podnosi koszty.

 • Mazowieckie: Warszawa – około 45 zł/m². Stolica charakteryzuje się wyższymi kosztami życia i pracy. 

 • Opolskie: Opole i okolice – około 39 zł/m². Cena odzwierciedla średnią dla regionu.

 • Podkarpackie: Około 36 zł/m². Region ten korzysta z lokalnej siły roboczej. Cena ta może być związana z bliskością granicy i dostępnością pracowników z Ukrainy, co wpływa na koszty pracy.

 • Podlaskie: Białystok i okolice – około 35 zł/m². Mieszanka lokalnej siły roboczej i transgranicznych pracowników umożliwia oferowanie konkurencyjnych cen, które odzwierciedlają ekonomiczne realia regionu. W regionach bardziej oddalonych od dużych ośrodków miejskich, ceny mogą być niższe ze względu na ograniczoną dostępność specjalistów i materiałów.

 • Pomorskie: Gdańsk i Trójmiasto – około 40 zł/m². Koszty są wyższe ze względu na duże zapotrzebowanie i koszty transportu. W rejonach nadmorskich i turystycznych ceny mogą być wyższe, zwłaszcza w sezonie letnim, ze względu na popyt turystyczny.

 • Śląskie: Średnia 40 zł/m². Region gęsto zaludniony z dużą liczbą specjalistów.  W obszarach o silnym rozwoju przemysłowym ceny mogą być wyższe z powodu większego zapotrzebowania.

 • Świętokrzyskie: Kielce i okolice – około 37 zł/m². Cena odzwierciedla lokalne koszty pracy.

 • Warmińsko-Mazurskie: Olsztyn i okolice – około 35 zł/m². Niskie ceny wynikają z małej konkurencji i niewielkiego zapotrzebowania.

 • Wielkopolskie: Poznań i okolice – około 39 zł/m². Ceny są zbalansowane ze względu na duże zapotrzebowanie.

 • Zachodniopomorskie: Szczecin i okolice – około 38 zł/m². Cena jest efektem mieszanki czynników lokalnych, takich jak dostępność pracowników i koszty transportu.

Prosimy pamiętać, że podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od indywidualnych cech.

Przykładowe ceny za renowację dachówki przez firmę Biotop farbami Premium na grubość 300 μm

Borzęta

Farba PREMIUM na gorąco Kolor na zamówienie klienta 550 m2

31 500zł brutto (z VAT 8%)
Warszawa

Farba PREMIUM na gorąco RAL 9011 grafitowa czerń 350 m2

18 200zł brutto (z VAT 8%)
Jaworze

Farba PREMIUM na gorąco RAL 7016 antracyt 640 m2

35 620zł brutto (z VAT 8%)
Spała

Malowanie dachówki PREMIUM na gorąco RAL7021 885 m2

49 000zł brutto (z VAT 23%)
Katowice

Malowanie dachówki I RAL 7016 250m2

13 500zł brutto (z VAT 8%)
Katowice

Malowanie dachówki I RAL 8017 230 m2

12 900zł brutto (z VAT 8%)
Gaj

RAL 8004 322 m2

19 200zł brutto (z VAT 8%)
Wiedeń

Malowanie dachówki płaskiej RAL 6020 zielony sosnowy 450m2

39 800zł (z VAT)

Każdy dach jest unikalny, dlatego nasze ceny malowania dachów są dostosowane indywidualnie. Różnice w cenach wynikają z charakterystyki projektu, wyboru farb oraz stanu pokrycia. Gwarantujemy przejrzystość wycen, odzwierciedlając dokładnie zakres i jakość naszych usług.

Czy cena usługi malowania dachu może ulec zmianie podczas realizacji?

Cena usługi malowania dachu może ulec korekcie w trakcie jej realizacji. Różnice między szacunkami początkowymi a rzeczywistymi wymiarami dachu są częstą przyczyną takich zmian. Jest to szczególnie prawdopodobne, gdy wycena opiera się na pomiarach satelitarnych, które charakteryzują się dokładnością na poziomie około 90%. Oznacza to, że cena może zmienić się o 10%, choć nie jest to regułą.

Korekta ceny może nastąpić także, gdy klient dokonuje wstępnej wyceny na podstawie własnych deklaracji, które różnią się od faktycznych wymiarów dachu. Przestarzałe zdjęcia satelitarne lub zmiany w konstrukcji budynku, takie jak przebudowa dachu, również mogą wpłynąć na cenę. Z tego powodu zaleca się dokładne ustalenie precyzji pomiaru i wiarygodności wstępnej wyceny z firmą.

W firmie Biotop, pomimo iż wyceny satelitarne mają margines błędu do 10%, mogą one różnić się od rzeczywistych wymiarów dachu. Jeżeli powierzchnia dachu jest większa niż przewidywano, ostateczny koszt malowania dachu wzrośnie. Natomiast w przypadku mniejszych wymiarów dachu niż szacowano, cena usługi zostanie obniżona.

W celu zapewnienia dokładności i przejrzystości, Biotop rekomenduje wykonanie bezpłatnego, niezobowiązującego pomiaru dachu na miejscu. Pozwoli to na dokładne określenie kosztów bez ryzyka ich zmiany w trakcie realizacji. Takie podejście służy interesom zarówno klienta, jak i wykonawcy, zapewniając jasność w zakresie zakresu prac i ich ceny.

Czy jest różnica w koszcie malowania różnych rodzajów dachówki?

Malowanie dachu to zadanie obejmujące nie tylko estetykę, ale i konserwację, które różni się w zależności od typu dachówki. Oto kilka kluczowych aspektów wpływających na koszt:

1.Rodzaj Dachówki:

 • betonowe: ich porowatość wymaga grubszej warstwy farby, około 300 mikronów, by zapewnić odpowiednią ochronę i trwałość.
 • ceramiczne: zazwyczaj maluje się je cieńszą warstwą farby, ponieważ są mniej porowate i lepiej reagują na delikatne metody konserwacji.

2. Kształt dachówki: różnorodność kształtów, jak płaskie, faliste czy „esówki”, może wpłynąć na zwiększenie pracy i precyzji, co odbija się na cenach.

3. Wybór farby lub impregnatu: produkty o wyższej jakości mogą być droższe, ale zapewniają lepszą ochronę i dłuższą trwałość.

4. Wymiana uszkodzonych dachówek: wymiana do pięciu dachówek jest bezpłatna, każda kolejna kosztuje 20 zł.

5. Zapasy dachówek: zalecamy posiadanie zapasów. W przypadku braku, poszukujemy dachówek na rynku wtórnym, gdzie cena za sztukę to około 5-8 zł.

6. Rynek wtórny: czasami można znaleźć rzadkie dachówki na platformach typu OLX. Należy pamiętać, że czasem są dostępne w dobrym stanie za niską cenę.

Ceny malowania dachówki różnią się w zależności od rodzaju i kształtu dachówki, wybranej farby lub impregnatu oraz konieczności wymiany uszkodzonych elementów. Ważne, by klienci byli świadomi tych czynników i przygotowani na ewentualne dodatkowe koszty.

Jak mądrze wybrać firmę do malowania dachu i uniknąć rozczarowania?

Przy podejmowaniu decyzji o malowaniu dachu kluczowe jest wybranie odpowiedniej firmy, która zapewni satysfakcjonujący i trwały efekt. Ten wybór nie powinien być podyktowany pochopnie. Zamiast tego, wymaga on dokładnej analizy kilku istotnych aspektów, które mają wpływ na końcową jakość usługi. Oto czynniki, które warto wziąć pod uwagę, aby uniknąć rozczarowania i zapewnić sobie dach, który będzie nie tylko estetycznie wyglądał, ale również przetrwa lata.

Jakość w dłuższej perspektywie

Nieocenioną wartość w branży malowania dachów mają fachowa wiedza i doświadczenie. To one pozwalają na wybór najlepszych materiałów i technik malarskich, co jest gwarancją długotrwałego efektu i trwałości.

Długość działania na rynku i wiek domeny

Sprawdź, jak długo firma działa w branży malowania dachów. Informacje na temat początku działalności można znaleźć na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), wpisując NIP firmy, np. dla Biotop: NIP 6811911744.

Długość działania firmy może być wskaźnikiem jej doświadczenia i stabilności. Jednak ważne jest sprawdzenie, czy usługa malowania dachu była oferowana od początku działalności. Możliwe jest, że firma zmieniła profil działania, więc warto to zweryfikować.

Wiek domeny internetowej firmy również może dostarczyć cennych informacji. Sprawdź datę rejestracji domeny firmy na stronie Krajowego Rejestru Domen, wpisując nazwę domeny (np. grupabiotop.pl) bez „www”.

Opinie i reputacja

Zalecamy zapoznanie się z opiniami o firmie dostępnymi w Internecie, zarówno najnowszymi, jak i tymi starszymi. Warto również sprawdzić komentarze na forach branżowych. Opinie zamieszczone na Google są szczególnie wartościowe, ponieważ nie można ich usunąć, co ułatwia ocenę, czy firma adekwatnie reaguje na ewentualne problemy i dba o zadowolenie klientów.

Certyfikaty i aktywność w branży

Ważne jest, aby sprawdzić, czy firma oferująca malowanie dachów posiada odpowiednie certyfikaty branżowe, co jest dowodem na jej kompetencje i profesjonalizm. Ponadto, warto zwrócić uwagę na aktywność firmy w środowisku branżowym – czy uczestniczy w targach, jest członkiem organizacji budowlanych, czy też angażuje się w inne wydarzenia branżowe. Obecność firmy w realnym świecie, a nie tylko w internecie, może świadczyć o jej solidności i zaangażowaniu w rozwój branży.

Adresy przykładowych realizacji i portfolio

Warto poprosić firmę o adresy realizacji w Twojej okolicy, aby na własne oczy sprawdzić efekty ich pracy. Pamiętaj jednak o zachowaniu dyskrecji i szacunku dla prywatności poprzednich klientów. Dostępność takich informacji wskazuje na otwartość firmy na prezentację swoich dokonań oraz pewność co do jakości oferowanych usług. Osobiste zobaczenie wykonanych prac może być kluczowe przy wyborze wykonawcy.

Duża liczba dostępnych zdjęć i filmów z wcześniejszych realizacji firmy to również ważny wskaźnik. Im więcej materiałów firma może przedstawić, tym lepiej – pozwala to na dokładniejszą ocenę ich doświadczenia i jakości pracy.

Produkty i gwarancje

Dowiedz się, jakie rodzaje farb firma stosuje do malowania dachów i czy oferuje różne opcje, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb klienta. Zapytaj o gwarancję, jaką firma oferuje na swoje usługi, szczególnie zwracając uwagę na trwałość intensywności koloru, a nie tylko ogólną trwałość farby. Ważne jest, aby farba nie tylko pozostawała na dachu, ale również zachowywała swój pierwotny, żywy kolor przez cały okres gwarancji, aby dach wyglądał estetycznie przez wiele lat.

Jasność oferty i wycena

Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, co zawiera wycena i czy jest ona przejrzysta. Upewnij się, że wycena obejmuje wszystkie aspekty usługi, w tym zabezpieczenie miejsca pracy oraz malowanie wiatrownic i innych elementów bocznych dachu. Warto wyjaśnić z firmą wszystkie detale oferty, aby uniknąć nieoczekiwanych dodatkowych kosztów. Sprawdź, czy firma nie planuje doliczać dodatkowych usług bez wcześniejszego powiadomienia, co może prowadzić do wzrostu ostatecznej ceny.

Profesjonalizm i komunikacja

Zwróć uwagę na sposób komunikacji firmy. Profesjonalne podejście, jasność przekazu oraz gotowość do udzielania szczegółowych informacji są kluczowe. Dobra firma powinna chętnie odpowiadać na Twoje pytania, wyjaśniać wszelkie wątpliwości oraz być dostępna i reagować na Twoje potrzeby w sposób uprzejmy i zrozumiały.

Profesjonalizm objawia się także w terminowości odpowiedzi oraz w sposobie prezentacji oferty. Szukaj firmy, która wykazuje się rzetelnością i dbałością o detale, zarówno w pisemnej korespondencji, jak i w rozmowach telefonicznych lub bezpośrednich.

Sprawdź, czy firma jest elastyczna i otwarta na dostosowanie oferty do Twoich specyficznych potrzeb. Indywidualne podejście do klienta i gotowość do dopasowania usług świadczą o wysokim poziomie profesjonalizmu.

Warto również zwrócić uwagę na dostępność firmy. Czy łatwo jest się z nią skontaktować? Czy pracownicy są uprzejmi i pomocni? Szybka i efektywna komunikacja jest istotnym elementem dobrej współpracy.

Analiza i selekcja ofert

Przed zdecydowaniem się na konkretną firmę do malowania dachu, kluczowe jest przeprowadzenie dokładnej analizy dostępnych ofert. Pozwala to na głębsze zrozumienie rynku i umożliwia wybór opcji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Priorytetem powinno być nie tylko porównanie cen, ale przede wszystkim ocena jakości, trwałości i profesjonalizmu usług. Ważne jest również zwrócenie uwagi na rodzaj używanych farb oraz grubość powłoki, aby dokonać porównania ofert opartych na podobnych standardach.

Porównywanie ofert malowania dachu – kluczowe czynniki

 • Porównywanie produktów i metod – upewnij się, że porównujesz oferty oparte na tych samych rodzajach farb i metodach aplikacji. Różne farby mają odmienne właściwości i wymagania.

 • Grubość powłoki – zwróć uwagę na deklarowaną grubość powłoki farby. Grubość ta ma istotny wpływ na trwałość i skuteczność ochrony dachu.

 • Cena a jakość – porównuj ceny z deklarowaną grubością powłoki. Niska cena może oznaczać niższą jakość lub grubość powłoki.

 • Metody pomiaru – dowiaduj się o sposobach mierzenia grubości powłoki, aby mieć pewność, że firma przestrzega standardów.

 • Dodatkowe usługi – sprawdź, czy oferta obejmuje dodatkowe usługi, takie jak przygotowanie powierzchni dachu. Te usługi mogą wpłynąć na końcową cenę.

 • Gwarancje i serwis – zwróć uwagę na warunki gwarancji i obsługi posprzedażowej. To może być wskaźnik jakości usługi.

 • Opinie i referencje – przejrzyj opinie i referencje od poprzednich klientów, aby uzyskać rzetelny obraz jakości usług.

 • Dostępność i elastyczność – sprawdź terminy realizacji i dostępność firmy, szczególnie jeśli zależy Ci na szybkim terminie wykonania prac.

Zawsze warto mieć na uwadze, że najniższa oferta cenowa nie jest równoznaczna z najlepszym wyborem. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy do malowania dachu niezbędne jest rozważenie ceny w kontekście jakości używanych materiałów, doświadczenia wykonawcy oraz zakresu świadczonych usług. Istotne jest, aby zdecydować się na firmę, która prezentuje przejrzystą ofertę, co daje gwarancję satysfakcji i zapewnia trwałość efektów pracy.

Dokładne zbadanie tych aspektów pozwoli Ci lepiej zrozumieć historię i kompetencje firmy, zwiększając szanse na trafny wybór. Postawienie na firmę o ugruntowanej pozycji i sprawdzonej reputacji to sposób na minimalizację ryzyka niepowodzenia. Wybierając sprawdzonego wykonawcę, możesz być pewny, że Twoje zlecenie zostanie zrealizowane z najwyższą starannością i profesjonalizmem.

Opinie naszych klientów

slide 10 of 35
Średnia ocena ze wszystkich portali
Na podstawie 300+ opinii z 15 lat
4.95

Proporcja ceny robocizny do materiału – cena vs jakość

W procesie malowania dachu cena robocizny zależy bezpośrednio od, wyboru farby i stosowanych materiałów. Zazwyczaj firmy malarskie wolą zainwestować w lepsze farby, nawet jeśli oznacza to niższe koszty robocizny. Takie podejście wynika z chęci zapewnienia najwyższej jakości usługi, minimalizacji ryzyka reklamacji i budowania pozytywnej renomy. Zadowolony klient to najlepsza reklama, a niezadowolenie może negatywnie odbić się na reputacji firmy.

Ważne jest, aby firma malarska opierała swój wybór farby na solidnych badaniach, takich jak testy w komorach starzeniowych. Badania te dostarczają informacji o zachowaniu farby w różnych warunkach atmosferycznych przez długi czas, co jest kluczowe dla oceny jakości i trwałości używanych materiałów.

W kontekście ceny i jakości usługi malowania dachu, warto pamiętać, że najniższa cena nie zawsze gwarantuje najlepszy wybór. Na przykład różnice cenowe między firmami mogą być niewielkie, ale jakość oferowanej usługi, w tym grubość nanoszonej powłoki farby, może się znacząco różnić. W przypadku dachówki betonowej, powłoka może mieć grubość od 50 do 80 mikronów, podczas gdy inna firma może zaproponować powłokę o grubości 300 mikronów. Podobnie, na blachodachówce grubość może wynosić 150 mikronów. Takie różnice w grubości powłoki mają istotny wpływ na trwałość i estetykę malowanego dachu, co powinno być kluczowym kryterium podczas wyboru firmy malarskiej.

Doświadczenie i gwarancja – kluczowe aspekty wyboru wykonawcy malowania dachu

Wybierając wykonawcę do malowania dachu, zwróć szczególną uwagę na doświadczenie firmy, oferowane gwarancje, ilość zrealizowanych zleceń oraz możliwość zapoznania się z wcześniejszymi realizacjami. Aspekty takie jak dostępność próbek pomalowanych materiałów, bogata paleta kolorystyczna oraz gwarancja trwałości koloru są równie istotne, jak techniczne parametry pracy, w tym ilość nanoszonej farby.

Podczas dokonywania wyboru, ważne jest, aby nie skupiać się wyłącznie na cenie za metr kwadratowy. Oceniając ofertę, bierz pod uwagę reputację firmy, jakość świadczonych usług oraz przejrzystość oferty. Pamiętaj, że jakość pozostaje w pamięci dłużej niż cena. Inwestycja w trwałą usługę nie tylko zapewni satysfakcję z efektu końcowego, ale także może przynieść oszczędności na przyszłych renowacjach, gdzie koszty materiałów i robocizny mogą okazać się wyższe.

Oszczędność spotykająca doskonałość – dlaczego Biotop to idealny wybór dla Twojego projektu

Wybór odpowiedniego wykonawcy do malowania dachu to decyzja, która wykracza poza czysto finansowe aspekty. Ważna jest przede wszystkim gwarancja satysfakcji z finalnego efektu pracy. W tym kontekście Biotop wyróżnia się na rynku, łącząc doskonałość wykonania z konkurencyjnymi cenami. Oto, dlaczego Biotop jest najlepszym wyborem dla Twojego projektu:

 • Doświadczenie i profesjonalizm – długoletnia obecność na rynku i bogate portfolio realizacji świadczą o nieprzeciętnym doświadczeniu i umiejętnościach zespołu Biotop.

 • Gwarancja i pewność – oferując solidne gwarancje na swoje prace, Biotop podkreśla zaufanie do jakości swoich usług.

 • Jakość w atrakcyjnej cenie Biotop pokazuje, że wysokiej klasy usługi mogą być oferowane w rozsądnych cenach.

 • Przejrzysta oferta – jasno określone warunki współpracy i brak ukrytych kosztów gwarantują pełną satysfakcję klienta.

 • Innowacyjność i ekologia – stosowanie nowoczesnych technologii i materiałów przyjaznych środowisku świadczy o odpowiedzialności firmy.

Oszczędność bez kompromisów

 • Przejrzystość i uczciwość cenowa  Biotop wyróżnia się pełną przejrzystością w kwestii wyceny usług, oferując realistyczne, uczciwe ceny bez ukrytych opłat czy dodatkowych kosztów.

 • Innowacyjne rozwiązania – inwestycja w nowoczesne technologie i metody pracy zapewnia nie tylko wyższą jakość usług, ale także oszczędności dla klientów.

 • Doświadczony zespół – dzięki zespołowi doświadczonych fachowców, Biotop jest w stanie realizować projekty szybko i sprawnie, przekładając to na korzyści finansowe dla klientów.

 • Długoterminowe korzyści – inwestując w usługi Biotop, inwestujesz w długoterminowe korzyści, unikając kosztownych napraw i interwencji w przyszłości.

 • Zasięg ogólnoeuropejski – Biotop realizuje projekty nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii, Włoszech, Szwecji, Czechach i na Słowacji, potwierdzając swoją jakość na międzynarodowym rynku.

Jak obliczyć ilość farby potrzebnej do pomalowania dachu?

Obliczenie ilości farby potrzebnej do pomalowania dachu na powierzchni 100 m² z grubością warstwy 100 mikrometrów i przy zawartości części stałych w farbie na poziomie 69% wymaga wykonania kilku kroków:

 1. Przeliczenie grubości warstwy na metry 
  • 100 mikrometrów = 0,0001 metra (ponieważ 1 mikrometr = 0,000001 metra)

 2. Obliczenie objętości warstwy farby
  • Objętość (V) = Powierzchnia (A) x Grubość (T)

  • V = 100 m² x 0,0001 m

  • V = 0,01 m³ (metrów sześciennych)

 3. Zastosowanie współczynnika części stałych farby
  • Części stałe stanowią 69% całej objętości farby, co oznacza, że pozostałe 31% to rozpuszczalnik, który wyparuje.

  • Objętość potrzebnej farby = Objętość warstwy / Współczynnik części stałych

  • Objętość potrzebnej farby = 0,01 m³ / 0,69

  • Objętość potrzebnej farby ≈ 0,0145 m³

 4. Przeliczenie objętości na litry
  • 1 m³ = 1000 litrów

  • 0,0145 m³ = 0,0145 x 1000 litrów

  • Ilość potrzebnej farby ≈ 14,5 litrów

Ostatecznie do pomalowania 100 m² dachu z grubością warstwy 100 mikrometrów, przy zawartości części stałych w farbie na poziomie 69%, będzie potrzebne około 14,5 litra farby. Warto jednak pamiętać, że w praktyce konieczne może być dodatkowe uwzględnienie strat wynikających z aplikacji farby oraz specyfiki powierzchni dachu.

Przeczytaj więcej na temat obliczania powierzchni dachu w poniższym artykule.

Twoja pewność i jakość – nasze priorytety

Nie czekaj na moment, kiedy Twój dach będzie potrzebował pilnej interwencji. Zadbaj o niego już teraz z Biotop. Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach malowania dachu i skorzystać z bezpłatnej wyceny, dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W Grupie Biotop stawiamy na otwartą komunikację i gotowość do odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Naszym celem jest wspieranie Cię na każdym etapie procesu, aby Twój dach był nie tylko estetycznie dopracowany, ale także trwały i solidny.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontaktu telefonicznego, aby rozpocząć swoją podróż ku odnowionemu, doskonałemu dachowi. Pamiętaj, że w Grupie Biotop każdy klient jest dla nas ważny i traktowany jest z indywidualnym podejściem. Nasze doświadczenie, profesjonalizm i szczegółowe doradztwo gwarantują, że każdy projekt realizowany jest z najwyższą jakością i dbałością o szczegóły.

Wybierając Biotop, decydujesz się na firmę, która ceni transparentność, zapewnia pewność wykonania i dąży do doskonałości w każdym aspekcie swojej pracy. Twoje zadowolenie i satysfakcja są naszym priorytetem, a Twoje marzenia o idealnie pomalowanym dachu są dla nas inspiracją do działania. Razem stwórzmy coś wyjątkowego – dach, który będzie dumą i ozdobą Twojego domu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *